Заврши плејофот за Никси, Мемфис и Визардси (ВИДЕО)

Њујорк Никс, Мемфис Гризлис и Вашингтон Визардс го завршија настапот во плејофот на НБА лигата откако синоќа доживеаа порази од Атланта, Јута и Филаделфија што значеше крај на серијата и пораз од 4-1, колку што беше вкупниот резултат.

Атланта нормално беше предводено од Трае Јанг кој мечот го заврши со 36 поени, „џезерите“ од Донован Мичел кој уфрли 30 поени, а кај Филаделфија предвоник беше братот на Стеф Кари, Сет кој постигна 30 поени.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.