Жозе Мурињо доби отказ во Тотенхем на шест дена пред финалето против Сити!

Англискиот премиерлигаш Тотенхем, донесе одлука да го отпушти шефот на стручниот штаб, Жозе Мурињо.

Клубот од Лондон во моментов се наоѓа на седмата позиција во Премиер лигата со 50 бодови со големи шанси да не обезбеди настап во еврокуповите.

Интересно, Тотенхем следниот викенд го игра финалето од Карабао купот против Манчестер сити.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .