„Жива легенда“ (ВИДЕО)

„Жива легенда“. Така ЕХФ ја прокоментира „бомбата“ на еден од најдобрите ракометари во историјата на оваа игра, Кирил Лазаров кој синоќа во победата над Финска со 11 голови покажа дека и на 40 – годишна возраст е еден од најдобрите…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .