Жесток дуел помеѓу Аргентина и Колумбија: „Гаучосите“ на пенали се пласираа во финалето на Копа Америка! (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Аргентина обезбеди пласман во финалето на Копа Америка откако во неверојатен меч ја совлада Колумбија по изведувањето на пеналите 1-1 (3-2).

Двете јужноамерикански селекции одиграат жесток дуел, а на крајот „гаучосите“ беа поуспешни и се пласираа во големото финале каде што ги чека домаќинот и голем ривал – Бразил!

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .