Жесток дуел помеѓу Аргентина и Колумбија: „Гаучосите“ на пенали се пласираа во финалето на Копа Америка! (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Аргентина обезбеди пласман во финалето на Копа Америка откако во неверојатен меч ја совлада Колумбија по изведувањето на пеналите 1-1 (3-2).

Двете јужноамерикански селекции одиграат жесток дуел, а на крајот „гаучосите“ беа поуспешни и се пласираа во големото финале каде што ги чека домаќинот и голем ривал – Бразил!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.