Е ова се емоции: Италијанскиот коментатор во голем стил ја прослави титулата! (ВИДЕО)

Италија синоќа по втор пат во својата богата историјата се закити со титулата Европски првак откако во финалето на „Вембли“ на пенали ја совлада селекцијата на Англија.

Освен „аѕурите“ во центарот на вниманието беше и италијанскиот коментатор кој како во екстаза ја прослави последната одбрана на Донарума…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.