Е ова се емоции: Италијанскиот коментатор во голем стил ја прослави титулата! (ВИДЕО)

Италија синоќа по втор пат во својата богата историјата се закити со титулата Европски првак откако во финалето на „Вембли“ на пенали ја совлада селекцијата на Англија.

Освен „аѕурите“ во центарот на вниманието беше и италијанскиот коментатор кој како во екстаза ја прослави последната одбрана на Донарума…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .