Ефес во финалето: ЦСКА се врати од -22, но недеволно за победа!

Кошаркарите на Анадолу Ефес се први финалисти на Ф4 турнирот на Евролигата, кој сезонава се игра во Келн. Турскиот тим во полуфиналето после вистинска драма ја срушија московска ЦСКА (86:89).

Избраниците на Ергин Атаман имаа огромно водство од 22 разлика во текот на натпреварот, меѓутоа „армејците“ одиграа луда последна четвртина и стигнаа на миус еден, но недоволно за победа.

Василије Мициќ беше предводник на Ефес со 25 поени,додека Санли имаше 19. Клајбурн беше прв стрелец на ЦСКА со 26 поени, а Хакет мечот го заврши со 17 поени.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .