Еуро Никел во финалето: Работнички шокиран од Кавадарчани!

Кошаркарите на Еуро Никел се првите финалисти на плејофот во Првата лига. Избраниците на Горан Самарџиев и во вториот натпревар го шокираа Работнички, па за „црвено – белите“ сезоната е завршена (88-87).

Еуро Никел заслужи да победи, имаше константно водство, но и покрај тоа Работнички се врати во последната четвртина и избори продолженија, а блиску беа и до победата, но не издржаа до крај.

Дарко Соколов мечот го заврши со 18 поени, по 16 имаа Рикиќ и Дубински. Убедливо најефикасен на натпреварот беше Питс со 31 поен.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.