Еуро Никел беше блиску, но МЗТ го одбрани „Јане Сандански“!

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром славеа во првиот меч од финалето на плејофот, откако на домашен терен во „Јане Сандански“ го совладаа кавадаречки Еуро Никел (83:81).

Феми Олуџоби повторно беше најзаслужниот за победата. Американскиот крилен центар мечот го заврши со 24 постигнатаи поени, 15 запиша капитенот Дамјан Стојановски, а 12 имаше Хасани Гравет.

Кај избраниците на Горан Самарџиев најдобар беше искусниот Дарко Соколов со 16 поени, 15 имаше Дубински, а 14 Рикиќ.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.