Ериксен повеќе не може да игра во Серија А

Кристијан Ериксен нема да може да игра во Серија А, освен ако не му се отстрани дефибрилаторот, предупреди членот на лекарскиот одбор на Италијанскиот фудбалски сојуз, Франческо Браконаро.

Потсетуваме, Ериксен се онесвести во првиот натпревар на ЕВРО 2020, по што веднаш беше опериран во болница каде што му беше врграден дефрибрилаторот.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .