Ердон Даци нашиот “скриен” адут за мечот против Италија, повторно стрелаше за Вестерло!

Македонскот интернационалец Ердон Даци како и изминатите така и овој викенд е стрелец за белгиски Вестерло, со голот во 93та минута (0-1) всушност го “реши” натпреварот и го зацврсти својот тим на првата позиција.

Со своите брилијантни настапи во белгиското првенство тој го привлече вниманието на повеќе европски клубови, а на овие одлични настапи повеќе од сигурно е дека ке биде повикан во А-репрезентацијата предводена од селекторот Боби Милевски, кој му беше селектор во репрезентацијата до 21 година, и познати му се квалитетите со кој располага овој играч.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.