Епскиот дуел Кари – Морант за помладиот: Мемфис во продолжението ги елиминираше Вориорси! (ВИДЕО)

Страшен револверашки дуел имаа Стеф Кари и Џа Морант во последното плејин одигрување во кое Голден Стејт Вориорс на домашен терен беше поразен од Мемфис Гризлис кој со победата (112-117) се пласираше во плејофот, каде за противник ќе ги има Јута Џез.

Мемфис беше предовден од Морант кој натпреварот го заврши со 35 поени, шест скокови и исто толку асистенции, додека Стеф Кари уфрли 39 поени, фати четири скокови и запиша пет асистенции.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.