Епскиот дуел во Барселона – за Надал: Циципас беше фантастичен, но Рафа е „кралот на земјата“!

Рафаел Надал уште еднаш покажа зошто е најдобар тенсисер во историјата на земја, откако денеска во неверојатното финале во Барселона го совлада фантастичениот Стефанос Циципас 2-1 (6-4, 6-7, 7-5).

Грчкиот тенисер покажа зошто е еден од најдобрите на денешницата, а овие два загубени гема беа првите во последните девет натпревари и први што ги губи на земја сезонава. Циципас имаше и една меч – топка која не успеа да ја искористи.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.