Емоции во Рио: По историската титула со Аргентина, Меси прво што направи – му се јави на синот! (ВИДЕО)

Конечно! После години чекање Аргентина успеа да ја освои Копа Америка, трофеј што му недостасуваше на еден од најдобрите фудбалери во историјата – Лионел Меси, кој синоќа не можеше да ги сокрие емоциите после победата во финалето на Копа Америка против омразениот Бразил.

За капитенот на „гаучосите“ трофејот е од огромно значење, можеби и најдраг во кариерата. Какво значење имаше пехарот за Меси доказ беше потегот после натпреварот, кога му се јави на својот син преку видео – повик.

Фудбалероте на Барселона плачеше од среќа и гордо го покажуваше медалот на своето семејство…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.