Екс-играч на МЗТ постигна неверојатна тројка (ВИДЕО)

Членот на регионалната АБА Лига, Морнар од Бар сезонава одлучи драстично да го намали буџетот за новата сезона, а по резултатите може да се заклучи дека тоа беше лоша одлука на црногорскиот клуб.

За Морнар веќе неколку сезони игра поранешниот играч на МЗТ Скопје Аеродром, Сеад Шеховиќ кој во поразот во Истанбул од Бахлешехир загубија со 75:68 постигна фантастична тројка од кош на кош…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.