Едноставно не можат да си поверуваат: Одбраната на Митревски го воодушеви ракометниот свет!

Уште долго ќе се зборува за феноменалната одбрана на македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски. Чуварот на мрежата на Порто, синоќа во мечот од Лигата на шампионите, можеби ја запиша најдобрата интервенција во кариерата, кога со парада го одби двојниот цепелин на Пиг Сегед.

Сега по преспиената ноќ, одбраната на Митревски се уште е во центарот на вниманието. ЕХФ го прогласи за играч на натпреварот, додека во Порто го слават својот голман…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .