Еврокупот во ново руво: Две групи, Партизан го напаѓа трофејот!

Синоќа во просториите на Евролигата беше одржана ждрепката за второто по квалитет европско кошаркарско натпреварување – Еврокупот, кој од оваа сезона ќе се одигра во нов формат.

Тимовите ќе бидат поделени во две групи со по десет екипи, а по 18 кола ќе започне нокаут – рундата. Еден од фаворитите е силни засилениот Партизан, но тука се и Виртус од Болоња и секогаш опасната Валенсија.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.