Еврогол на Андонова против Еспањол (ВИДЕО)

Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова постигна мајсторски погодок во ремито на Леванте против фудбалерките на Еспањол (1-1).

Андонова претходно ги тресеше мрежите на Севиља, Ла Коруња , Атлетик и Лагроњо, а ова за неа беше петиот погодок сезонава.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .