Евра со чудна изјава: Потежок противник ми беше Милнер отколку Меси (ФОТО)

Легендарниот француски бек, Патрис Евра за англиските медиуми кажа кој му бил најтежок противник во кариерата.

Верувале или не, најтежок противник за Евра не биле ниту Меси, ниту пак Роналдо туку Џејмс Милнер.

„Најтежок противник против кого имам играно е Џејмс Милнер. Играв против Меси многу пати во кариерата, но можев да се носам со него. Милнер знаеше како да ми влезе во глава и да ме исфрустрира. Ме следеше по цел терен, дури беше и во воздушните дуели со мене“, изјави Евра.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .