Дури 13 играчи на АЗ од Алкмар се позитивни на корона, но мечот против Наполи ќе се одигра?

Холандскиот фудбалски клуб АЗ од Алкмар потврди дека во своите редови има дури 13 фудбалери што се позитивни на корона – вирус, но и покрај тоа мечот против Наполи во четврток вечер се уште не е откажан.

АЗ во Неапол, каде што ќе се одигра натпреварот, ќе отпатува со само 17 фудбалери, а нивните имиња ќе бидат потврдени во среда наутро.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .