Дуелот Црвена звезда – Каират под знак прашалник

Фудбалскиот клуб Каират од Алмати се наоѓа во големи проблеми пред реванш мечот од второто претколо од Лигата на шампионите против Црвена звезда.

Имено, на последното ковид – тестирање дури четири фудбалери на казахстанскиот првак биле позитивни на корона – вирус. Останува да видиме дали натпреварот ќе се одржи или пак ќе биде одложен.

Потсетуваме, Каират првиот натпревар на домашен терен го доби со 2-1.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .