Дрон го прекина големото аргентинско дерби, фудбалерите на двата тима го искршија (ВИДЕО)

Во големото аргентинско дерби помеѓу Росарио и Њуелс Олд Бојс (3-0), победата ја однесоа домаќините, меѓутоа во центарот на вниманието беше еден друг момент.

Имено, во третата минута од натпреварот, Росарио имаше корнер, но во шеснаесетникот се појави дрон, на кој висеше порака која ги исмеваше гостите.

Еден од домашните фудбалери го фати дронот и го изнесе од теренот, но тука не беше крајот, а Пабло Перез со копачките го уништи дронот…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .