Драма во Милано: Сари заработи ИСКЛУЧУВАЊЕ, па влезе во дуел со Ибра! (ВИДЕО)

Милан рутински го совлада Лацио на „Сан сиро“ и така го продолжи 100 процентниот учинок во новата сезона од Серија А. Сепак, освен по победата на „росонерите“, мечот ќе остане запаметен и по инцидентот кој се случи пред самиот крај на натпреварот.

Во центарот на вниманието беше Златан Ибрахимовиќ кој влезе во суди со Лукас Леива. Бразилецот остро стартуваше врз напаѓачот на Милан, а ситуацијата се вжешти кога во теренот влезе Маурицио Сари кој исто така имаше што да му каже на Швеѓанецот…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .