Драма во Копа Либертадорес: Ниту играчите на Ривер не знаат како се пласираа во нокаут – фазата!

Аргентинскиот великан Ривер Плата успеа да се пласира во нокаут – фазата од Копа Либертадорес и покрај поразот од на домашен терен од бразилскиот Флуминенсе (1-3) во шестото коло од групите.

За пласманот во следната фаза избраниците на Марсело Гаљардо мора да им се заблагодарат на колегите од колумбискиот Јуниор поради неверојатните промашување во мечот против Санта Фе.

Колумбијците имаа безброј шанси, имаа стативи, пречки, 100 процентни шанси, а на крајот мечот заврши без голови.

ПРОМАШУВАЊАТА НА ФУДБАЛЕРИТЕ НА ЈУНИОР:

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .