Драмата во Милвоки за Бакси: Мидлтон го реши Мајами на ПЕТ СТОТИНКИ до крајот! (ВИДЕО)

Луд почеток на плејофот во НБА лигата видовме вечерва, каде што во првиот натпревар Милвоки Бакс во продолжението го сруши отпорот на вицешампионот Мајами Хит (109:107).

Апсолутен херој на Бакси беше втората ѕвезда на тимот и вечерва најефикасен кошаркар на натпреварот, Крис Мидлтон кој на пет стотинки до крајот на продолежнието погоди тежок шут, кој ќе се покаже како победнички.

Олстарот мечот го заврши со 27 поени, додека еден помалку имаше Јанис Антетокумпо. И Драгиќ мечот го заврши со 26 поени, а Данкан Робинсон имаше 24 поени.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .