Дракслер останува во Париз

Германскиот репрезентативец Џулијан Дракслер го продолжи договорот со францускиот првак ПСЖ до 2024 година, потврдија „светците“.

Фудбалерот од средниот ред дојде во Париз во 2017 година од Волфзбург во трансфер вреден 36.000.000 евра и потпиша договоро до 2021 година, а денеска и официјално го продолжи истиот на уште три години.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .