Донарума си заминува од Милан и го засилува омразениот ривал!

Ударните медиумите во Италија пренесуваат дека Џанлуџи Донарума е блиску до трансфер во редовите на Јувентус.

Наводно, голманот и челниците на „старата дама“ ќе ги одржат финалните разговори кон крајот од сезоната кога би требало да бидат договорени и деталите од трансферот на фантастичниот голман во клубот од Торино.

Инаку, договорот на Донарума со Милан му истекува по завршувањето на сезоната, па затоа на се уште актуелниот италијански првак ќе му биде далеку полесно да го заврши трансферот.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .