Долберг стрела, Данска поведе против Велс (ВИДЕО)

Фудбалерите на Данска поведоа против Велс во првото осминафинале на ЕВРО 2020 со голот на Каспер Долберг во 27. минута…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .