Докторите побараа истражување: ФРАПИРАНИ од колената на Ибра!

Златан Ибрахимовиќ и на 39 – годишна возраст се наоѓа помеѓу најдобрите напаѓачи во светот. Неговиот агент, контроверзниот Мино Раилоа откри дека докторите во САД биле запрепастени кога ги виделе колената на Швеѓанецот.

„Успеа да ги пробие сите прогнози и да игра фудбал во рекорден рок после тешката повреда. Докторите од Универзитетот во САД не можеа да си поверуваат. Има колено како да не играл фудбал 20 години. Докторите кажаа дека такво нешто никогаш не виделе и затоа го молат Златан да оди на нови испитувања по завршувањето на кариератаа за да го истражат неговото тело“, кажа Раиола.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .