Договорено! Рамос ги договори деталите со новиот клуб – се чека само официјална потврда!

Искусниот шпански дефанзивец и доскорешен капитен на мадридски Реал, Серхио Рамос од следната сезона ќе настапува за францускиот гигант ПСЖ!

Рамос одлучи после 16 години да ги напушти „кралевите“ и како слободен играч сам да го одбере следниот клуб, а на крајот се одлучи за „светците“.

Според информациите на француските медиуми Рамос уште денеска ќе ги изврши лекарските прегледи и дека ќе потпише двегодишен договор со клубот од Париз.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.