Добри вести за нашиот национален тим: Фудбалер на Шалке нема да игра против Македонија

Македонската фудбалска репрезентација викендов во Виена ќе се судри со Австрија. Селекторот на Австријците, Франко Фода се соочува со проблеми со составот.

Имено, фудбалерот на Шалке, Алесандро Шопф игра во одлична форма и беше најавуваван како стартер во дуелот против нашата репрезентација.

Сепак, тој заработил повреда на последниот дуел против Фортуна Дизелдорф па затоа ќе ги пропусти последните два дуели од квалификациите за ЕП 2020.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .