Ракитиќ си заминува од Барса

Иван Ракитиќ во зимскиот преоден рок речиси сигурно ја напушта Барселона. Фудбалерот од средниот ред оваа сезона повеќе е на клупата за резервни играчи, отколку на зелениот терен.

Каталонците за Хрватот бараат 35 милиони евра, а веќе неколку колубови се заинтересирани за него.

Спортскиот директор на Барселона, Ерик Абидал во интервју за шпанските медиуми потврдил дека Ракитиќ ќе се замине, а според последните информации ќе се пресели во Премиерлигата.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .