ДИРЕКТЕН црвен за Јаховиќ против Фенер: Дали беше намерно?

Македонскиот фудбалски интернационалец Адис Јаховиќ заработи директен црвен картон против Фенербахче пред самиот судиски свиреж за крај на првото полувреме.

Напаѓачот на Аталијаспор го згази противничкиот дефанзивец, а дали беше намерно оценете сами…

Интересно, ова е втор црвен картон на Јаховиќ во мечевите против Фенер. Првиот го имаше во дресот на Коњаспор.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .