Димитриевски се враќа во форма: Одбрани пенал и беше еден од најзаслужните за победата на Рајо! (ВИДЕО)

Првиот избор на селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски за голманската позиција, Столе Димитриевски доби огромни критики од јавноста поради слабите настапи на последните мечеви за репрезентацијата.

Сепак, јасно е дека станува збор за квалитетен голман, кој едноставно имаше лоша среќа, а сега се враќа во претпознатливата форма. На синоќешниот меч од Сегунда, шпанската втора лига, Димитриевски беше еден од најзаслужните за победата на неговиот тим над Фуанлабрада од 2-0.

Столе го одбрани пеналот на гостите. Ибан Салвадор се обиде да го матира од белата точка, меѓутоа репрезентативецот го прочита неговиот удар во 26. минута од натпреварот…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .