Де Брујне трагичар, Ливерпул со бод од „Етихад“ (ВИДЕО)

Во дербито од 8. коло во Премиер лига, Манчестер сити ремизираше на домашен терен против англискиот шампион Ливерпул (1-1).

„Црвените“ можат да се вратат назад во Ливерпул задоволни. Сити можеше да победи, но Кевин де Брујне го промаши пеналот во 42. минута при резултат 1-1, пенал кој можеше да значи победа.

Пеп Гвардиола никако не може да биде задоволен, „граѓаните“ се дури на 11. позиција со 12 бодови, но има и натпревар помалку. Ливерпул е на третата позиција, додека лидер е Лестер.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .