Дејвид Физдеил си заминува од Никси

Њујорк Никс минатото лето за тренер го ангажираа Дејвид Физдеил кој вршеше одлична работа на клупата на Мемфис Гризлис. Сепак, и оваа сезона не носи ништо ново кога станува збор за резултатите, па Никси имаат катастрофален „скор“ (4-17).

Па затоа во „Големото јаболко“ се погласни се шпекулациите дека Физдеил ќе биде отпуштен. Претседателот на организацијата, Стив Милс и генералниот менаџер на тимот Скот Пери исто така е можно да бидат заменети. Останува да видиме што ќе се случи и дали има светло на крајот од тунелот во Њујорк.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .