Деле Али фатен на дело со ќерката на Гвардиола (ФОТО)

Фудбалерот на Тотенхем Деле Али е фотографиран на дело со новата девојка, а јавноста на Островот остана фрапирана откако дозна дека станува збор за ќерката на Пеп Гвардиола, Марија.

Двајцата биле сликани како се љубат во еден ресторан и веќе одлучиле јавно да ја објават врската. Инаку, Марија има 20 години и е најстарата ќерка на трофејниот тренер на Манчестер сити.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.