Двојна круна за Звезда после 14 години, Партизан совладан на пенали!

Фудбалерите на Црвена звезда вечерва на „Рајко Митиќ“ на пенали го совладаа омразениот белградски ривал, екипата на Партизан и така по пауза од 14 години стигнаа до двојата круна, откако претходно ја освоија и шампионската титула.

Натпреварот беше решен дури после 120 минути, регуларни 90 и продолженија две по 15 минути на кој не падна гол, а победникот го реши пенал – рулетот, каде што апсолутен херој беше Милан Борјан кој фати два пенали на фудбалерите на Партизан.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .