Двајца нови позитивни во Вардар – мечот со ПСЖ одложен!

Продолжуваат проблемите за македонскиот ракометен првак Вардар во Лигата на шампионите откако и официјално е одложен мечот против францускиот великан Париз Сен Жермен.

Според неофицијалните информации, двајца членовите на клубот, еден ракометар и еден член на стручниот штаб се позитивни на корона – вирус. Ова е дури трет одложен меч на Вардар во елитното ракометно натпреварување, а претходно беа одложени мечевите против Елверум и Пик Сегед.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .