Гуџуфи ја напушти Беласица и за 500.000 евра потпиша за Бешикташ!

Досегашниот фудбалер на Беласица, Бесар Гуџуфи, кој воедно важи и за еден од најголемите македонски фудбалски таленти, официјално кариерата ќе ја продолжи во редовите на Бешикташ.

Истанбулскиот гигант сезонава ја врати шампионската титула во своите витрини, а за Гуџуфи, со кого потпиша петгодишен договор искешира околу 500.000 евра.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .