Гути: За мене се вистинско уживање поразите на Барселона!

Хозе Марија Гутиерез – Гути, некогашниот фудбалер на Реал Мадрид во едно интервју сосема искрено кажа дека ужива во поразите на Барса.

“Просто уживам во поразите на Барселона зошто сум за Реал Мадрид. Баерн Минхен се покажа како одличен тим, но за мене резултатот од 0:3 не е изненадување, јас сум изненаден од тоа како Барселона одигра, поточно на кој начин загуби“ изјави некогашниот член на Реал Мадрид.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .