„Гробари“ се појавија пред затворот во Шевенинген! (ФОТО)(ВИДЕО)

Партизан синоќа гостуваше во Холандија кај АЗ Алкмар во петото коло од ЛЕ (2-2). „Црно-белите“ имаа голема поддршка од своите навивачи кои дојдоа во голем број во земјата на „лалињата“. „Гробари“ го искористија ова гостување во Хаг за да отидат до озлогласениот затвор во Шевенинген, а тие таму му искажаа поддршка на Ратко Младиќ.

View this post on Instagram

Све судије хашког суда!

A post shared by ЈУЖНА ТРИБИНА (@southside.1970) on

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .