Гринвуд одбра помеѓу Роналдо и Меси

Младиот фудбалер на Манчестер јунајтед, Мејсон Гринвуд се вклучи во вечната дилема – кој е подобар Кристијано Роналдо или Лионел Меси. Потсетуваме, двајцата вкупно имаат освоено дури 11 Златни топки. Аргентинецот има шест, а Португалецот една помалку.

„За мене лично тоа е Лионел Меси. Без никакво сомневање. За мене тој е од друга планета. Единствено што би го ставил Роналдо пред Меси е физичката подготвеност во која Португалецот е доминантен“, изјави Рашфорд за клупската телевизија.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.