Го бараше Барса, но се врати дома: Калиниќ е нов кошаркар на Звезда!

Српскиот репрезентативец Никола Калиниќ се врати во редовите на белградска Црвена звезда со која потпиша две годишен договор, потврди АБА првакот на социјалните мрежи.

На Калиниќ му истече договорот со Валенсија, а за него најзагреана беше Барселона, но и Партизан. Сепак, „црно – белите“ брзо отпаднаа од трката, додека Барса се бореше се до крајот, затоа што веќе се раздели со Адам Ханга и Виктор Клавер.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .