ГОТОВО Е! Кејн се сели во Сити, ќе добие „луда“ плата!

Британскиот таблоид „Sun“ излезе со бомбастична вест околу трансферот на капитенот на англиската репрезентација Хари Кејн, кој уште пред почетокот на ЕВРО 2020 изјави дека сака да го напушти Тотенхем затоа што сака да се бори за трофеи.

Сопственикот на клубот Даниел Леви наводно веќе ја прифатил нестварната понуда на Манчестер сити од страшни 187.000.000 евра. Освен тоа, Кејн ќе добие неверојатни 470.000 фунти неделно и ќе биде еден од најплатените фудбалери на светот.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.