„Гордиот албион“ ја откажа Германија: Милер трагичар, Англија оди во четвртфинале! (ВИДЕО)

Англија се пласираше во четвртфиналето на ЕВРО 2020 откако во големото дерби во осминафиналето рутински ја совлада селекцијата на Германија (2-0).

Клучен момент на натпреварот беше одличниот потег на селекторот на „Гордиот албион“ Герет Саутгејт кој во вистински момент го внесе во игра капитенот на Астон Вила, Џек Грилиш, кој внесе свежина и беше вклучен во двата гола, тој на Стерлинг и на Кејн.

Англичаните во четвртфиналето ќе играат против победникот од дуелот Украина – Шведска.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .