Гол на Ловрен, Ливерпул израмнува (ВИДЕО)

Ливерпул израмни во дуелот со Наполи (1-1). Наполитанците поведоа преку Мертенс во првиот дел, а „црвените израмија во 65. минута. Стрелец на погодокот беше хрватскиот репрезентативец Дејан Ловрен кој прецизно погоди со глава.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .