Голем удар за Сити: Де Брујне повреден – познато колку време ќе отсуствува!

Најдобриот фудбалер на Манчестер сити, Кевин де Брујне ќе паузира две недели откако се повреди во настапот за репрезентацијата на Белгија.

Играчот од средниот ред повредата ја заработил во мечот против Англија, а деталните прегледи покажале дека заразботил повреда на мускулот.

Тоа значи дека Де Брујне ќе го пропушти дербито против Арсенал кое е на програмата викендов.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .