Голем потег на фудбалерите на Сити: Сон не можеше да ги запре солзите, па Гундоган и Фоден го тешеа! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Манчестер сити вечерва стигнаа до осмата титула во Лига Купот, откако во финалето го совладаа Тотенхем (1-0).

Од фудбалерите на Спарси, поразот најтешко му падна на корејскиот напаѓач Сон кој не можеше да ги запре солзите. Кога тоа го видоа Илкај Гундоган и Фил Фоден веднаш му пријдоа и го утешија, а за тоа од јавноста на Островот собраа голем број на симпатии…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.