Голем „лутко“: Кристијано се налути откако му ја протнаа топката низ нозе (ВИДЕО)

Фудбалерите на Јувентус вечерва на свој терен го пречекуваат Атлетико Мадрид во 5. коло од групната фаза на Лигата на шампионите. Очекувањата се дека Кристијано Роналдо по проблемите со повредата, ќе се врати во првиот тим на „старата дама“.

Португалецот не беше расположен на синоќешниот тренинг, а посебно го налути Пауло Дибала. Аргентинецот беше воодушевен кога еден од неговите соиграчи му ја протна топката низ нозе на Роналдо додека ја играа популарната игра „шева“, а тоа на Португалецот не му се допадна.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .