Голем кикс на ПСЖ, Лил на чекор до титулата! (ВИДЕО)

Пред почетокот на сезоната во француската Лига 1, ретко кој можеше да претпостави дека некој тим ќе успее да го симне ПСЖ од тронот, а такво нешто може да направи Лил, кој по вечерашниот кикс на „светците“ кај Рен (1-1), има три бода повеќе на две кола до крајот.

Лил има 79 поени и до крајот игра против Сент Етијен на домашен терен и против Анжер на гости, додека клубот од Париз дома го пречекува Реимс и гостува кај Брест.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.